niedziela, 11 października 2015

Przydatne informacje / Podróż na Islandię


Na Islandię można dostać się samolotem lub promem. Można wybrać lot bezpośredni z Warszawy, Gdańska, Berlina czy też przesiadkę i szukać oszczędności w pojawiających się promocjach. Dziś kilka propozycji i spis najczęściej wybieranych linii dla osób podróżujących z Polski.
Na Islandię można się bez problemu dostać islandzkimi liniami, niemieckimi czy też od niedawna węgierskimi. Oto moje małe zestawienie bezpośrednich połączeń lotniczych:

Miejscowości z których można bezpośrednio polecieć na Islandię: (najbardziej korzystne dla Polaków)

Warszawa
Już kilka linii lotniczych proponuje loty bezpośrednie do stolicy naszego kraju. Połączenie najczęściej wybierane przez osoby podróżujące do wschodniej i centralnej Polski. Połączenie to bywa jednak stosunkowo drogie do często tańszych połączeń z Berlina. 

Berlin
Najczęściej wybierany kierunek przez Polaków. Berlin poprzez stosunkowo tanie połączenia z Islandią i korzystne połączenia z Polską zyskują na popularności. Na lotnisko w Berlinie można się dostać z licznymi firmami transportowymi, które oferują takie trasy jak np. Berlin - Poznań / Szczecin / Katowice. Cała zachodnia Polska korzysta z połączeń przez Niemcy. 

Gdańsk
Nowe połączenie, które miało swój debiut tego lata. Tanie przez co wywołało duży napływ polskich turystów na Islandię.


Linie lotnicze najczęściej wybierane przez Polaków:

Wow Air
Najczęściej wybierane przez Polonię na Islandii linie lotnicze, które w okresie wakacji zabiorą nas bezpośrednio do Warszawy czy też przez cały rok do Berlina. Najtańsze islandzkie linie lotnicze. Bagaż 5 kg podręczny w cenie biletu. Dodatkowo płatny podręczny 5-12kg oraz 20 kg bagażu głównego.

Airberlin
Niemieckie linie lotnicze, które latają bezpośrednio z Islandii do Berlina. Jest to linia, która obsługuje wyjątkowo nie z lotniska Schonefeld, ale z Tegel, położonego bliżej centrum miasta. Na lotnisko łatwo trafić. Połączenie dostępne cały rok. Bagaż w cenie biletu 23 kg

Germanwings
Niemieckie linie lotnicze, które oferują połączenia z Berlinem w okresie wakacji. Tanie, ale niezbyt popularne połączenie. Bagaż w cenie biletu 20 kg

WizzAir
Węgierskie linie lotnicze, które otworzyły nowe bardzo tanie połączenia z Gdańska tego lata. Lot wybierany głównie przez polskiego turystę, który często podróżuje tylko z bagażem podręcznym. Bagaż główny 20 kg dodatkowo płatny.


Moje ulubione linie to Airberlin. Najbardziej korzystne dla mnie gdyż oferujące połączenie do Berlina. Niezależnie od tego czy chce jechać do Wielkopolski czy też do Zachodniopomorskiego zawsze najwygodniej jest lecieć do Berlina. Airberlin ma bardzo korzystną ofertę dla rodzin z dziećmi poniżej drugiego życia. Linie oferują w cenie biletu bagaż 23 kg dla dziecka oraz wszelkie wyposażenie jak wózek, łóżeczko turystyczne i fotelik samochodowy, wszystko w cenie biletu. Inne chętnie wybierane przeze mnie linie to Wow Air również lot do Berlina. Jednak dodatkowe płacenie za każdy bagaż do nadania często powoduje, że początkowa cena biletu potrafi drastycznie wzrosnąć. Przy kupnie biletu warto zwrócić uwagę czy bilet zawiera w cenie bagaż do nadania, gdyż ceny bagażu potrafią znacznie podnieść cenę biletu. WizzAir narazie nie otworzył korzystnego dla mnie połączenia, gdyż Gdańsk jest mi zupełnie nie po drodze, a cena bagażu znacząco podnosi z pozoru niską na początku cenę biletu.

Przed zakupem biletu warto dobrze rozeznać się w cenach biletów na interesujący nas okres. Ja często kupuje bilety na ostatnią chwilę korzystając z promocji proponowanych przez linie lotnicze.

Polecam znaną islandzką wyszukiwarkę lotów dohop.is.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...