środa, 16 września 2015

17 miesięcy rodzinnego życia

Vinnie rok temu / 5msc :D
To już 17 miesięcy jak w naszym domu pojawił się Vincent. Świat się zmienił, życie się zmieniło i Vincent też się zmienia każdego dnia :D
Jaki jest 17 miesięczny człowieczek? Wyjątkowy :D
Wszyscy skupiają się na opisywaniu dzieciaczków rocznych lub półtorarocznych, a my postanowiliśmy opisać ostatni miesiąc przed tym wielkim wydarzeniem jakim jest skończenie kolejnego półrocza :D

Vincent skończył dziś 17 miesięcy. Dzisiejsza data jest dla nas niezapomniana z jeszcze jednego powodu, także dziś jest po prostu specjalny dzień.Jaki jest 17 miesięczny człowiek?

- pcha i ciągnie zabawki
- wspina się na meble i chodzi po schodach
- udaje odgłosy niektórych zwierzątek i powtarza różne dźwięki
- bawi się kształtami
- posługuje się łyżeczką i widelcem
- przestaje być przywiązany jedynie do mamy
- pozuje do zdjęć
- bawi się samodzielnie
- mówi łatwe słowa jedno lub dwusylabowe
- rozumie łatwe polecenia
- złości się jak coś idzie nie po jego myśli

Jaki jest 17 miesięczny Vincent?

Wyżej wymienione punkty zgadzają się z naszym maludą. Niektóre umiejętności ma bardziej rozwinięte, a niektóre mniej, jednak we wszystkich podpunktach mogę zaobserwować troszkę Vincenta :D

Najbardziej rozwiniętą umiejętnością mojego synka jest wspinaczka. Wspina się na wszystko. Na krzesło z krzesła na stół i wtedy woła zadowolony jakby chciał powiedzieć, mama patrz! Ostatnio zaczął chodzić z małym stołkiem, który podstawia sobie pod ścianę, aby się wspiąć do włączników. Jeżeli kanapa lub krzesło jest za wysokie to także używa stołka i wspina się wyżej jak po schodach.
Vinnie mimo, że jeszcze nie mówi to świetnie się komunikuje. Jak jest głodny to łapie za rękę dorosłego i prowadzi do kuchni do lodówki i cmoka. Jak zrobi siku to łapie się za pieluchę i robi szy :D Jak zapytam czy zrobił siusiu to mówi "tak".  Rozumie praktycznie wszystko i wykonuje polecenia z którymi się do niego zwracam.

Niesamowite jest to, że nagle w domu pojawił mi się mały rozumny ludek z którym można już pogadać bo on też doskonale radzi sobie z wyrażaniem własnych potrzeb.

Vincent jest wesołym i pełnym energii ludkiem. Oczywiście ma swoje gorsze dni, momenty, kiedy to obraża się, marudzi i co gorsza krzyczy jak coś idzie nie po jego myśli. Oj potrafi pokazać swoje niezadowolenie.17 miesiąc życia maluszka nazwałabym miesiącem kiedy cierpliwość rodzica jest wystawiana na pierwszą próbę. Bo z każdym miesiącem tych prób będzie coraz więcej i ta zapewne jest najłatwiejsza.

Także wszystkim rodzicom, niespełna półtorarocznych maluchów, życzę dużo cierpliwości :D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...